Gdzie znajdą zastosowanie rękawy LDPE?

Wyroby z tworzyw sztucznych są wykorzystywane w wielu zastosowaniach od rozmaitych branż przemysłowych po gospodarstwa domowe. Szczególnie popularne okazują się produkty wykonane z polietylenu, które często przyjmują postać rękawów foliowych LDPE. W Płocku ich produkcją i sprzedażą zajmuje się firma Folbur. Przekonajmy się, czym są rękawy i sprawdźmy, gdzie używa się ich najczęściej.

Czym są rękawy foliowe?

Rękawy foliowe są półproduktem służącym do wytwarzania różnych rodzajów opakowań jednostkowych – głównie wszelkiego typu torebek i worków. Mają one postać rolek nawiniętych na kartonowe gilzy i mogą być swobodnie cięte, zgrzewane oraz poddawane perforacji, co pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu np. torby z uszami do zawiązywania. W zależności od wykorzystanego tworzywa tj. HDPE, MDPE czy LDPE sprawdzą się przy wysokich obciążeniach, będąc jednocześnie stosunkowo sztywne i grube lub przeciwnie będą miały znikomą grubość i masę, doskonale nadając się do pakowania produktów sprzedawanych luzem wymagających dodatkowego zabezpieczenia np. pieczywa, owoców bądź kiszonek.

Jakie są rodzaje rękawów foliowych?

Rękawy foliowe różnią się pod względem swego kształtu. Poza klasyczną wersją przypominającą spłaszczoną rurę, produkowane są rękawy z zakładkami, a więc częściami swego obwodu zawiniętymi do środka i ułożonymi na płasko. Dostępne są także półrękawy, w których folia jest złożona na pół, lecz jej przeciwległe brzegi nie są ze sobą połączone. Półrękawy występują również w wariantach z zakładkami – w takim przypadku przerwa znajduje się zwykle na środku dłuższego boku. Półrękawy najczęściej są używane do pakowania substancji sypkich lub elementów o złożonej geometrii. Rękawy i półrękawy foliowe są używane w zgrzewarkach kątowych, będących zwykle elementami linii pakujących, współpracując nierzadko z tunelami obkurczającymi.