Rodzaje rękawów foliowych

Rękawy foliowe powstają z mocnej folii LDPE. Bywają też nazywane tunelami, co ma związek z ich budową. Dzięki różnorodności dostępnych na rynku produktów możliwe jest dopasowanie rękawa foliowego do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki pakowanych produktów pod względem m.in. jego grubości i szerokości. Dobrze dobrany rękaw foliowy to jeden z czynników, które wpływają na bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Czym jest rękaw foliowy? 

Rękawy foliowe to jeden z materiałów pakowniczych, które cechuje możliwość wszechstronnego wykorzystania. Dzięki różnym rodzajom rękawów foliowych możliwe jest bezpieczne opakowanie nawet wyjątkowo dużych towarów lub produktów o niestandardowych kształtach. Sprawia to, że rękawy z folii LDPE wykorzystywane są w wielu różnych branżach m.in. w branży budowlanej oraz w przemyśle spożywczym.

Dzięki rękawom foliowym możliwe jest idealne dopasowanie opakowania do wielkości i kształtu danego produktu. Co więcej, rękawy foliowe są odporne na uszkodzenia i rozciąganie oraz pozwalają na łatwą segregację towarów ze względu na to, że najczęściej są przezroczyste. Dzięki możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb klientów rękawy foliowe są jednym z najbardziej uniwersalnych i praktycznych materiałów pakowniczych.

Jakie rodzaje rękawów foliowych dostępne są na rynku?

Zobacz również: Z czego wykonuje się woreczki foliowe?

Rękawy foliowe możemy podzielić względem kilku kryteriów. Najczęściej pod uwagę brana jest liczba warstw folii, z których został one wykonane. Wyróżniamy rękawy foliowe jedno i dwuwarstwowe, jednak na życzenie klientów możliwe jest zwiększenie grubości produktów i dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Rękawy foliowe możemy podzielić także ze względu na ich kolor - wyróżniamy rękawy transparentne oraz rękawy foliowe w wybranym przez klienta kolorze. Rękawy z folii LDPE różnią się także długością i szerokością, a każdy z tych parametrów można dowolnie dopasować do specyfiki produktu, który zamykany jest w ich wnętrzu. Opakowany w ten sposób towar chroniony jest przed działaniem wielu czynników niszczących, bo rękawy foliowe gwarantują nie tylko ochronę przed zabrudzeniem, zawilgoceniem i przenikaniem zapachów, ale także działaniem środków chemicznych i innych czynników niszczących.