Charakterystyka produktów z folii LDPE

Jednym z wyzwań w handlu i branży logistycznej, a także w produkcji jest transport i przetrzymywanie towaru. Do tego celu wykorzystuje się szerokie spektrum opakowań. Produkty wykonane z folii LDPE są jednym ze sposobów na zabezpieczenie materiału przed powierzchownym zabrudzeniem oraz wilgocią. Warto zapoznać się z możliwościami folii LDPE, a także jej zastosowaniami.

Czym jest folia LDPE?

Folie LDPE są wykonane z polietylenu o niskiej gęstości właściwej. Wpływa to bezpośrednio na ich parametry techniczne. Są one dość charakterystyczne, dzięki czemu folia LDPE  znalazła swoje specjalistyczne zastosowanie w produkcji opakowań. Podstawowym parametrem, który cechuje ten materiał, jest duża elastyczność, co pozwala folii na uniknięcie rozerwania przy delikatnym pociągnięciu. Ponadto zachowuje ona elastyczność niezależnie od temperatury, także chroni przed wilgocią. Dzięki temu jest to świetny materiał, służący jako zabezpieczenie przed powierzchniowymi zabrudzeniami lub przemoczeniem z powodu wilgotnego powietrza. Folię z polietylenu wykorzystuje się jako całe płachty lub konkretne produkty, takie jak:

Istotną cechą polietylenu jest to, że można go łatwo zgrzewać, co pozwala elastyczność w czasie zabezpieczania towaru. Ponadto jest termokurczliwa, co również zwiększa zakres jej zastosowania w zakresie produkcji opakowań do tuneli termicznych.

Rodzaje folii LDPE

Zobacz również: Do czego służy taśma ldpe?

Do polietylenu można na etapie produkcji dodać inne składniki, które zmienią właściwości materiału. Dzięki nim można zmniejszyć lub zwiększyć śliskość folii lub wyprodukować ją w wersji chroniącej przed promieniowaniem UV. Ponadto można ją wykonać nie tylko w wersji przezroczystej, ale także z dodatkiem barwników.