FOLIE STRETCH

Folia stretch, ze względu na swoje właściwości rozciągające, jest najbardziej wydajnym materiałem opakowaniowym. Występuje w różnych rodzajach, wymiarach i kolorach. Stretch chroni towar przed wilgocią, nieprzyjemnym zapachem i zanieczyszczeniami oraz zapewnia jego zabezpieczenie przed przesunięciem się na palecie. Folia ta może być użyta do powtórnego przetworzenia w procesie recyklingu.

 

Stretch ręczny

 

Stretch ręczny wykorzystywany jest nie tylko do manualnego owijania towaru na paletach ale również do opakowywania paczek o różnych rozmiarach. Folia stretch transparentna ułatwia identyfikację opakowanych produktów, natomiast stretch w kolorze czarnym, dzięki swoim właściwościom kryjącym, zabezpiecza towar przed blaknięciem, a zawartość przesyłki nie wzbudza zainteresowania osób postronnych. Wyroby ze stretchu charakteryzuje wysoka rozciągliwość i odporność na czynniki zewnętrzne. Niewielka waga i rozmiar rolki z folią stretch pozwala na wiele nietypowych zastosowań, zarówno w przemyśle, jak i gospodarstwie domowym.

 

Właściwości nawojów standardowych folii stretch ręcznej:

- szerokość: 500 mm

- waga: od 1 do 4 kg

- kolory: transparentny, czarny

 

Istnieje możliwość wykonania dowolnego nawoju zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

 

Stretch maszynowy

 

Stretch maszynowy wykorzystywany jest do zabezpieczenia towaru na paletach przy użyciu zautomatyzowanych owijarek. Maszynowy proces pakowania w porównaniu z owijaniem ręcznym daje znaczną oszczędność w zużyciu folii, skraca czas pakowania oraz ułatwia zabezpieczanie ładunku. Stretch maszynowy jest bardziej wydajny i wytrzymały od folii przeznaczonej do aplikacji ręcznej.

 

Właściwości nawojów standardowych folii stretch maszynowej:

- szerokość: 500 mm

- waga: ok. 17 kg

- kolor: transparentny

 

Istnieje możliwość wykonania dowolnego nawoju zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

 

Stretch spożywczy PVS, PE

 

Stretch spożywczy PVS to folia na tubie maszynowej, potocznie zwana folią na "gorący stół", charakteryzuje się wysoką rozciągliwością i przejrzystością. Folia PVS zapewnia zapakowanym produktom spożywczym przedłużenie okresu przydatności do spożycia.  Folia pakowana jest pojedynczo w pudełku tekturowym.

 

Właściwości nawojów standardowych folii stretch spożywczej:

- szerokość folii: od 350 do 500 mm

- grubość folii: od 0,08 do 0,10 µm

- długość nawoju: od 1000 do 1250 mb

 

Stretch spożywczy z polietylenu, zwany PE na tubie ręcznej, jest zamiennikiem folii PVS. Dzięki swoim właściwościom "oddychającym" doskonale nadaje się do pakowania artykułów spożywczych, chroni żywność przed wysychaniem, zapobiega przenikaniu zapachów. Folia ta jest rozciągliwa i doskonale dostosowuje się do kształtów owijanych produktów, dzięki czemu gwarantuje ich efektowny wygląd. Folia pakowana jest po 4 sztuki w pudełku tekturowym.

Właściwości nawojów standardowych folii polietylenowej:

- szerokość folii: 300 i 450 mm

- grubość folii: 0,1 µm

- długość nawoju: 200 mb

- kolory: transparentny i żółty

 

Mini – stretch

 

Folia stretch mini, nazywana MiniWrap, przeznaczona jest do owijania mniejszych przedmiotów oraz tych o nieregularnych kształtach. Posiada bardzo dobre parametry wytrzymałościowe przy wysokiej rozciągliwości, jest odporna na działanie wilgoci. Kompaktowe gabaryty folii umożliwiają szybsze, mniej pracochłonne i łatwiejsze odwinięcie materiału, co usprawnia proces zabezpieczania niedużych przedmiotów. Folia jest niebrudząca, po usunięciu nie pozostawia śladów kleju na produktach.

Właściwości nawojów standardowych folii stretch MiniWrap:

- szerokość folii: 100 mm

- waga rolki: 0,3kg

- kolor: transparentny

W naszej ofercie dostępne są również: