FOLIE STRETCH

Folia stretch ze względu na swoje właściwości rozciągające jest najbardziej wydajnym materiałem opakowaniowym. Występuje w różnych rodzajach, wymiarach i kolorach. Stretch chroni towar przed wilgocią, nieprzyjemnym zapachem i zanieczyszczeniami oraz zapewnia jego zabezpieczenie przed przesunięciem się na palecie. Folia ta może być użyta do powtórnego przetworzenia w procesie recyklingu.

Stretch ręczny

Stretch ręczny jest wykorzystywany nie tylko do manualnego owijania towaru na paletach, ale również do opakowywania paczek o różnych rozmiarach. Folia stretch transparentna ułatwia identyfikację opakowanych produktów, natomiast stretch w kolorze czarnym dzięki swoim właściwościom kryjącym zabezpiecza towar przed blaknięciem. Zabezpieczona nim zawartość przesyłki nie wzbudza również zainteresowania osób postronnych. Wyroby ze stretchu charakteryzuje wysoka rozciągliwość i odporność na czynniki zewnętrzne. Niewielka waga i rozmiar rolki z folią stretch sprawiają, że znajduje ona wiele nietypowych zastosowań, zarówno w przemyśle, jak i gospodarstwie domowym.

Właściwości nawojów standardowych folii stretch ręcznej:

- szerokość: 500 mm,

- waga: od 1 do 4 kg,

- kolory: transparentny, czarny.

Istnieje możliwość wykonania dowolnego nawoju zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

Stretch maszynowy

Stretch maszynowy jest wykorzystywany do zabezpieczenia towaru na paletach przy użyciu zautomatyzowanych owijarek. Maszynowy proces pakowania w porównaniu z owijaniem ręcznym daje znaczną oszczędność w zużyciu folii. Skraca również czas pakowania oraz ułatwia zabezpieczenie ładunku. Stretch maszynowy jest bardziej wydajny i wytrzymały od folii przeznaczonej do aplikacji ręcznej.

Właściwości nawojów standardowych folii stretch maszynowej:

- szerokość: 500 mm,

- waga: ok. 17 kg,

- kolor: transparentny.

Istnieje możliwość wykonania dowolnego nawoju zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

Stretch spożywczy PVS, PE

Stretch spożywczy PVS to folia na tubie maszynowej, potocznie zwana folią na "gorący stół". Materiał charakteryzuje się wysoką rozciągliwością i przejrzystością. Folia PVS zapewnia zapakowanym produktom spożywczym przedłużenie okresu przydatności do spożycia. Wyrób jest pakowany pojedynczo do tekturowego pudełka.

Właściwości nawojów standardowych spożywczej folii stretch:

- szerokość folii: od 350 do 500 mm,

- grubość folii: od 0,08 do 0,10 µm,

- długość nawoju: od 1000 do 1250 mb.

Stretch spożywczy z polietylenu, zwany PE na tubie ręcznej, jest zamiennikiem folii PVS. Dzięki swoim właściwościom "oddychającym" doskonale nadaje się do pakowania artykułów spożywczych. Chroni żywność przed wysychaniem i zapobiega przenikaniu zapachów. Folia ta jest rozciągliwa i doskonale dostosowuje się do kształtów owijanych produktów, dzięki czemu gwarantuje ich efektowny wygląd. Wyrób jest pakowany po 4 sztuki do pudełka z tektury.

Właściwości nawojów standardowych folii polietylenowej:

- szerokość folii: 300 i 450 mm,

- grubość folii: 0,1 µm,

- długość nawoju: 200 mb,

- kolory: transparentny i żółty.

Mini – stretch

Folia stretch mini, nazywana MiniWrap, jest przeznaczona do owijania mniejszych przedmiotów oraz tych o nieregularnych kształtach. Ma bardzo dobre parametry wytrzymałościowe przy wysokiej rozciągliwości oraz jest odporna na działanie wilgoci. Kompaktowe gabaryty folii umożliwiają szybsze, mniej pracochłonne i łatwiejsze odwinięcie materiału, co usprawnia proces zabezpieczania niedużych przedmiotów. Folia jest niebrudząca, po usunięciu nie pozostawia śladów kleju na produktach.

Właściwości nawojów standardowych folii stretch MiniWrap:

- szerokość folii: 100 mm,

- waga rolki: 0,3kg,

- kolor: transparentny.

W naszej ofercie są dostępne również: