LDPE - producent wyrobów z folii

Witamy na naszym blogu

Jak segregować bioodpady?

Wszystkie odpady powstające w gospodarstwie domowym powinny być zgodnie z przepisami dzielone na poszczególne frakcje i wyrzucane do odpowiednich pojemników. Pozwala to na ich łatwiejsze zagospodarowanie i przyczynia się do lepszej ochrony środowiska naturalnego, umożliwiając sprawniejszy recykling oraz odzyskiwanie większej części surowców wtórnych. Taki sposób postępowania zapobiega też zabrudzeniu odpadów, które mogą być przetworzone, zwłaszcza papieru. Rozłożenie śmieci do poszczególnych kontenerów byłoby jednak trudne bez korzystania z worków do segregacji odpadów, dzięki którym zawczasu można je gromadzić osobno. Będzie to istotne zwłaszcza w przypadku bioodpadów, które mogą łatwo zanieczyścić inne frakcje.

Na co zwrócić uwagę wybierając worki na śmieci?

Korzystanie z worków na śmieci to najwygodniejszy sposób gromadzenia odpadów. Po zapełnieniu całego worka można je łatwo przenieść do altanki śmietnikowej i umieścić we właściwym ze względu na rodzaj zebranych substancji i przedmiotów pojemniku. Wybierając odpowiedni worek na śmieci, warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą nam ułatwić ich używanie. Przyjrzyjmy się bliżej workom na śmieci i zobaczmy, w jaki sposób najlepiej je wybierać.

Folia LDPE a certyfikaty i pozwolenia

Folia LDPE jest folią, którą otrzymuje się z polietylenu LDPE. Jej głównym przeznaczeniem jest opakowywanie różnego rodzaju produktów. Jest bardzo uniwersalnym materiałem, co sprawia, że da się ją stosować w bardzo wielu branżach.

Rękawy a półrękawy foliowe - różnice

Folia LDPE, czyli folia termokurczliwa, z której wykonane są rękawy i półrękawy foliowe to materiał o bardzo wysokiej szczelności. Dzięki temu może być ona stosowana np. do pakowania produktów spożywczych w opakowania jednostkowe i opakowania zbiorcze. Rękawy i półrękawy foliowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia są doskonałym materiałem opakowaniowym, który może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb producentów.

Rodzaje rękawów foliowych

Rękawy foliowe powstają z mocnej folii LDPE. Bywają też nazywane tunelami, co ma związek z ich budową. Dzięki różnorodności dostępnych na rynku produktów możliwe jest dopasowanie rękawa foliowego do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki pakowanych produktów pod względem m.in. jego grubości i szerokości. Dobrze dobrany rękaw foliowy to jeden z czynników, które wpływają na bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Z czego wykonuje się woreczki foliowe?

Woreczki foliowe to niezwykle powszechny i wygodny sposobów na przechowywanie żywności i innych przedmiotów, które należy oddzielić w celu zachowania wysokiego stopnia higieny. Trudno wyobrazić sobie codzienne życie i zakupy bez popularnych torebek. Powszechnie wiadomo, że potocznie nazywane jednorazówkami, zrywkami, reklamówkami lub foliówkami, torby produkowane są z tworzyw sztucznych. Z czego konkretnie wykonuje się woreczki foliowe i jakie są ich zalety?