Jak korzystać z folii malarskiej?

Wszystkie prace wykończeniowe będące ostatnim etapem budowy lub zakończeniem prowadzonego remontu wnętrza łączą się zwykle z koniecznością pomalowania otynkowanych albo pokrytych gładzią ścian i sufitów. Roboty związane z malowaniem oznaczają jednak znaczne ryzyko zachlapania przygotowanych już podłóg, parapetów, schodów czy wcześniej zamontowanych elementów wyposażenia wnętrza np. drzwi, ram okien oraz ich szyb. Sposobem na uchronienie się przed długotrwałym i uciążliwym sprzątaniem będzie zastosowanie niedrogiej, lecz łatwej w użytkowaniu oraz szeroko dostępnej folii malarskiej z LDPE. Przekonajmy się, czym jest ten materiał i zobaczmy, jak go prawidłowo używać.

Folia malarska LDPE – co to takiego?

Folia malarska LDPE to inaczej folia wykonana z polietylenu małej gęstości (Low Density Polyethylene). Jest to tworzywo sztuczne, które wyróżnia się swoją wytrzymałością, a jednocześnie niewielką masą oraz elastycznością. Folie, które są z niego wytwarzane, cechują się dobrą odpornością na przerwanie i rozciąganie, a równolegle z uwagi na niedużą grubość okazują się łatwe w rozłożeniu i dopasowaniu do poszczególnych powierzchni. LDPE jest otrzymywany w wysokiej temperaturze sięgającej 250°C oraz przy znacznym ciśnieniu wynoszącym około 180–250 MPa. Produkuje się go z etylenu w stanie gazowym z użyciem katalizatorów w postaci nadtlenków albo wodoronadtlenków organicznych. Folia powstaje dzięki procesowi wytłaczania lub wylewania.

Jak rozłożyć folię malarską?

Folią malarską należy obłożyć wszystkie powierzchnie, które mogą zostać zabrudzone farbą. Najlepszym rozwiązaniem jest mocowanie jej przy wykorzystaniu popularnej taśmy samoprzylepnej. By nie mieć kłopotów z jej odklejeniem warto użyć w tym celu papierowej taśmy malarskiej, które nie zostawia śladów.