Folia LDPE a certyfikaty i pozwolenia

Folia LDPE jest folią, którą otrzymuje się z polietylenu LDPE. Jej głównym przeznaczeniem jest opakowywanie różnego rodzaju produktów. Jest bardzo uniwersalnym materiałem, co sprawia, że da się ją stosować w bardzo wielu branżach.

Przykładem może być choćby gastronomia, w której folia LDPE służy do opakowywania żywności. Materiał ten chroni jedzenie przed zepsuciem, utratą swoich właściwości smakowych oraz przed wpływem czynników zewnętrznych, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na żywność. Jednak dziedzinami, w których z równym powodzeniem można stosować folię LDPE, są także rolnictwo, budownictwo czy przemysł.

To, że produkty z folii LDPE, takie jak rękawy i taśmy foliowe, można wykorzystywać w tak wielu dziedzinach, wynika z tego, iż materiał ten jest bezpieczny i nie wchodzi w niepożądane reakcje z innymi tworzywami. Jednak żeby taka sytuacja była możliwa, dobra folia LDPE musi uzyskać niezbędne certyfikaty i pozwolenia na dystrybucję. Kontrola jakości tego materiału pozwala wykryć, czy nadaje się on do stosowania zgodnie ze swoim uniwersalnym przeznaczeniem. Jeśli zaś folia LDPE ma zostać przeznaczona do kontaktu z żywnością, to musi ona posiadać atest PZH, czyli Państwowego Zakładu Higieny. Zanim produkt dopuści się do użytku, jego producent powinien najpierw zadeklarować, jakie będzie dokładne przeznaczenie wyrobu. Pozwala to bowiem dobrać odpowiednie procedury sprawdzające i testy pod kątem tego, jakie zadanie będzie spełniać folia.

Biodegradowalność folii LDPE

Zobacz również: Rękawy a półrękawy foliowe - różnice

Ważną cechą, którą powinien charakteryzować się właściwie każdy materiał w dobie szczególnej troski o środowisko, jest też biodegradowalność. Sprawa ma się tak również z folią LDPE. Produkt ten, jeżeli zostanie wykonany w szczególny sposób, może się rozkładać pod wpływem takich czynników jak światło, działanie mikroorganizmów oraz wilgoć. Dzięki temu jest łatwiej przyswajalny przez środowisko, w którym się znalazł, i nie zagraża jego skażeniem. Podsumowując, jeśli tylko folia LDPE spełnia wszystkie standardy, to jest to świetny produkt, który nada się w do użytku w bardzo wielu dziedzinach.